Orlické hory našima očima – výsledky soutěže

Sezóna skončila, a tak máme tu milou povinnost seznámit Vás s výsledky soutěže o nejkrásnější obrázky z letošní výstavy Orlické hory našima očima, kterou jsme uspořádali ve spolupráci s potomky německy mluvících obyvatel a též za podpory českých fotografů předevšm z Rokytnice. Poděkování tak patří všem autorům fotografií, jejichž díla jsme měli možnost zprostředkovat veřejnosti.

Soutěže o nejkrásnější fotografie se zúčastnilo 237 návštěvníků výstavy. Ze všech sedmdesáti fotografií bylo alespoň jedním hlasem ohodnoceno 38 fotografií.

Nelvíce hlasů obdržel obrázek č. 25 autora Luďka Kánského. Následoval obrázek č. 61 rovněž od Luďka Kánského. Na třetím místě se umístila fotografie č. 65 od německého autora Manfreda Gischlera. Čvrtým v pořadí v hodnocení je fotografie č. 26 od Tomáše Saligra a pátým od stejného autora fotografie č. 59. V pořadí jak se fotografie umístily si je můžete prohlédnout níže v příspěvku. Autorům tímto blahopřejeme a těšíme se na příležitost s nimi jejich úspěch společně oslavit.

Současně bychom Vás rádi seznámili s výsledkem projektu, jehož cílem bylo ověřit, zda pohled očí německých se liší od pohledu očí českých ve vztahu k Orlickým horám. Jak jsme předpokládali, projekt potvrdil předem nastavenou hypotézu, že oči těch, kteří mají k naší krajině kladný vztah se přes jazykovou odlišnost neliší. Věříme, že tento výsledek nebude nijak překvapivý ani pro Vás.

1. Luděk Kánský

 

 

2. Luděk Kánský5 Manfred Gischler4. Tomáš Saligr5. Tomáš Saligr