Co nového v zámeckém parku

Na základě zdravotního posouzení dřevin v části zámeckého parku přiléhajícího k zámecké budově, zpracovaného v prosinci roku 2013 kolektivem pod vedením pana Vítězslava Haupta, jsme nyní přistoupili k ošetření jednoho z jírovců. Jedna z jeho hlavních větví byla potenciálním rizikem pro kolemjdoucí a byť byla v minulosti opatřena bezpečnostní vazbou, hrozilo nebezpečí destrukce. Proto bylo přistoupeno k redukčnímu řezu problémové větve.

Pomocí stromolezecké techniky práce odborně provedl pan Tomáš Mauer z firmy TREECARE z Brandýsa nad Orlicí. Nutno poznamenat, že jeho pohyb ve větvích byl sám o sobě koncertem pro oko a celá akce i s úklidem skončila během čtyřiceti minut. Kdo má radši fousbuk, tak doporučuji navštívit fousbukovou stránku Rizikové kácení stromů.

Děkujeme Městu Rokytnice v Orlických horách a jeho Technickým službám za součinnost při zapůjčení dopravního značení a pomocí s úklidem drobných větví.

V odborném ošetřování dřevin budeme určitě dále pokračovat.

24.3.2016 jírovec 2240320161023240320161026240320161032

Mimo to, v části zámeckého parku, která je v majetku Města Rokytnice v Orlických horách byly zahájeny práce v rámci projektu „Regenerace městské části zámeckého parku v Rokytnici v Orlických horách“ spolufinancovaného Státním fondem životního prostředí.