Zámek – okolo roku 1981 – od náměstí

zamek_1981_01 web od naměstiZáběr na jihovýchodní průčelí rokytnického zámku pořízený v osmdesátých letech 20. století. Dle odhadu by mohl být datován do května roku 1981, ale může být i starší. Červenou nástěnku před ohradní zeď zámeckého areálu postavili v roce 1980 a ač rozlišení snímku nedovoluje upřesnit obsah, byl nepochybně věnován oslavě socialistické práce (na středním panelu je možné si povšimnout srpu a kladiva).
Pomineme-li prvomájovou výzdobu, zdá se, že údržba či opravy objektu byly velmi omezené. Okna v přízemí byla již nahrazena novými s odlišným členěním. Zřejmě převážil názor, že všechna okna zámku by měla být sjednocena. Všechna okna byla natírána bílou barvou. Odlišná barevnost je patrná rovněž na vratech vstupního portálu. Plechová střecha byla v té době v tmavé barvě. Komíny byly v té době ve značně špatném stavu.
Mezi okny v prvním patře zámku byly zasazeny červené plechové cedule s nápisy: „Zdravíme májové dny“ a „Mír = život“, ještě je máme na půdě. Zdá se, jako by zámek čekal na lepší zítřky.
Zdroj: pan P. Hudousek, Rokytnice v O.h. Za poskytnutí snímku děkujeme.