Obnova zámku 2015

V rámci postupné obnovy rokytnického zámku pokračovaly v letošním roce práce na ochranném nátěru falcované plechové střešní krytiny a to v rozsahu 370 m2 v části nad severozápadním křídlem zámku.

Akce byla realizována s využitím finančního příspěvku poskytnutého Ministerstvem kultury České republiky v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, a rovněž z příspěvku Města Rokytnice v Orlických horách. Za finanční spoluúčast na obnově zámku děkujeme.

Důraz při obnově zámku ze strany vlastníka je zejména na kvalitu provedené práce a kvalitu použitého materiálu na ochranu plechové střešn krytiny (po důkladném očištění a odmaštění je základní nátěr proveden epoxidovým přípravkem Rezistol E-ZP a následný vchní nátěr polyuretanovou emailovou barvou Rezistol 2K PUR v matném barevném odstínu červené dle vzorníku RAL-3013). Práce byly provedeny plně v souladu se závazným stanoviskem orgánu státní památkové péče.

Ochranný nátěr je důležitým krokem k výraznému prodloužení životnosti plechové střešní krytiny, a tedy i k záchraně do dnešní doby dochovaných památkových hodnot. Připomínky k provedené obnově rádi uvítáme při osobním setkání.

Stav před zahájemín prací

Stav před zahájemín prací

Stav po zahájení vrchního nátěru na základní podklad

Stav po zahájení vrchního nátěru na základní podklad

Téměř před dokončením

Téměř před dokončením

A je hotovo

A je hotovo