ROZŠÍŘENÍ VÝSTAVY HISTORICKÝCH FOTOGRAFIÍ

V návaznosti na předchozí dvě návštěvnické sezóny jsme v letošním roce opět rozšířili a doplnili výstavu historických fotografií Rokytnice a jejího okolí o sérii nových zajímavých obrázků.

Podařilo se nám objevit další pěkné fotografie z Rokytnice, mezi kterými je i neobvyklý pohled na rokytnický zámek od východu z roku 1912, který je součástí tohoto příspěvku. Výstavu jsme doplnili o fotografie z dalších lokalit jako např. Říčky v Orlických horách, Zdobnici, Souvlastní a Nebeskou Rybnou, Panské Pole a další.

Celkem představuje stávající sbírka již více než 140 nejzajímavějších fotografií vybraných z téměř 1000 snímků pořízených v období 1890 – 1950. Snímky pochází ze sbírek různých soukromých i veřejných zdrojů (Národní památkový ústav, Státní okresní archiv v Rychnově nad Kněžnou, Muzeum Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou aj.)

K dalšímu rozšiřování sbírky již budeme přistupovat jednotlivě v závislosti na nových objevech. V tom nám můžete pomoci i Vy zapůjčením fotografického materiálu. Jsme schopni zajistit jeho kvalitní digitalizaci a uložení do souhrnné databáze dokumentující tuto oblast Orlických hor.